Przychody z wydobywania bitcoinów rosną do 57%, najwyższe od czerwca

August 15, 2021
najnowsze wiadomości o firmie [#varname#]

Zgodnie z najnowszymi danymi sieciowymi Glassnode, od czasu zmniejszenia o połowę w maju 2020 r. łączny dochód górników spadł z około 9,5 BTC/EH do najniższego poziomu 5,6 BTC/EH w maju.W miarę dostosowywania się trudności protokołu w odpowiedzi na Wielką Migrację, górnicy, którzy pozostali online, zauważyli, że ich dochód BTC wzrósł o 57% na hash do około 8,8 BTC/EH.

W maju tego roku hash Bitcoin osiągnął kiedyś szczyt około 180EH/s.W połowie czerwca górnicy bitcoinów w Syczuanie i innych prowincjach wspólnie stracili władzę.Szacuje się, że 90% chińskich górników bitcoinów przeszło migrację, co kiedyś spowodowało gwałtowny spadek mocy obliczeniowej całej sieci.50%.

Wraz z napływem górników za granicę, konkurencja górnicza również zaczęła spadać, a rentowność górników, którzy wciąż nalegają na operacje, wzrosła.Dane pokazują również, że od początku lipca pozycja netto górników bitcoinów jest teraz dodatnia, co wskazuje, że sprzedali mniej niż posiadają i nadal gromadzą więcej bitcoinów.Wraz ze wzrostem ceny bitcoinów dochody górników bitcoinów mogą być większe niż szacowano.

Warto zauważyć, że hasz powrócił z niskiego punktu.W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wskaźnik haszowania wzrósł o 25%, a trudność wydobycia wzrosła dwukrotnie z rzędu.Wskazuje to, że około połowa zaatakowanych górników wróciła do sieci, a konkurencja w wydobywaniu bitcoinów zaczęła rosnąć.

Oczywiście najbardziej krępujące dla górników jest to, że ze względu na wzrost ceny Bitcoina, promuje to również wzrost cen maszyn do kopania Bitcoinów.Obecnie, jeśli chcesz kupić maszyny do kopania bitcoinów, koszt jest nadal stosunkowo wysoki.Dla górników, którzy obecnie chcą kopać Innymi słowy, jest jeszcze pewien próg.

Jeśli jednak górnicy nie kupią własnych maszyn górniczych, ale zdecydują się na wynajem maszyn górniczych na platformie RHY lub zakup mocy obliczeniowej w chmurze do kopania, koszt będzie niższy, a ryzyko naturalnie mniejsze.Górnicy muszą tylko jednym kliknięciem złożyć zamówienie na platformie, nie muszą szukać zasobów maszyn wydobywczych, nie muszą kupować maszyn wydobywczych, szukać tanich cen energii elektrycznej… aby wziąć udział w wydobyciu bitcoinów.