Kryzys energetyczny zmusza niektórych górników do ponownej relokacji, Stany Zjednoczone stają się najlepszym wyborem dla górników bitcoin

March 18, 2022
najnowsze wiadomości o firmie [#varname#]

Firma Xive, zajmująca się wydobyciem kryptowalut, ogłosiła, że ​​przenosi farmę wydobywczą kryptowalut z południowego Kazachstanu z powodu niedoborów energii.

Kazachstan zajmuje obecnie drugie miejsce w światowym wydobyciu bitcoinów, ustępując tylko Stanom Zjednoczonym i odpowiada za 18,1% globalnej mocy wydobycia bitcoinów;z 8,8% w czerwcu.

Wydobycie szyfrowanej waluty zwiększyło w tym roku zapotrzebowanie na energię w krajowej sieci Kazachstanu o 8%, podczas gdy w normalnych czasach zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrasta tylko o 1% do 2% rocznie.

Chociaż branża obciążyła swoją sieć energetyczną, Kazachstan ostrożnie wykazuje przyjazne nastawienie do kopania kryptowalut.Urzędnicy naciskają na większą regulację branży zamiast całkowitego jej zakazania.Prezydent Kazachstanu Kassym-Jomart Tokayev niedawno wspomniał na spotkaniu z bankierami, że energia jądrowa może zostać wykorzystana do rozwiązania niedoborów energii.

Problem energetyczny Kazachstanu jest trudny do rozwiązania w krótkim okresie.W związku z tym Stany Zjednoczone szybko stają się nowym globalnym centrum wydobywania bitcoinów.Według danych Uniwersytetu Cambridge, obecnie ponad jedna trzecia (⅓) światowej mocy obliczeniowej Bitcoina pochodzi z maszyn wydobywczych w Stanach Zjednoczonych w porównaniu z zaledwie jedną piątą (⅕) zeszłej wiosny.

Górnicy kryptowalut zaczynają znajdować nowe miejsca na tanią energię elektryczną na całym świecie.Wiele osób celuje w Teksas, RHY nie jest wyjątkiem.Sieć energetyczna w Teksasie jest stosunkowo luźno regulowana, a użytkownicy mogą wybierać między różnymi dostawcami energii, a dostawcy są zmuszeni do konkurowania o niskie ceny.