Przy wzmocnionym nadzorze, które kraje nadają się do kopania kryptowalut?

October 19, 2021
najnowsze wiadomości o firmie [#varname#]

W kontekście rosnącej wielkości rynku kryptowalut i rozwoju zachowań związanych z podejmowaniem ryzyka, krajowi regulatorzy nadal starają się wzmocnić nadzór nad branżą kryptowalut.Polityka regulacyjna bitcoina wpływa również na postęp kopania kryptowalut.Wahania cen i polityka regulacyjna to nadal główne przeszkody w górnictwie.W oparciu o niedawną regulację kopania bitcoinów w Chinach, dokładnie przestudiowaliśmy politykę regulacyjną kilku krajów z aktywnym kopaniem kryptowalut, mając nadzieję, że zapewnimy odniesienie dla górników.

1. Chiny

W 2021 r. wszystkie części Chin zostaną całkowicie wyczyszczone i usunięte z listy.18 maja Komisja Rozwoju i Reform Mongolii Wewnętrznej ustanowiła korporacyjną platformę sprawozdawczą „wydobywczą” waluty wirtualnej;tego samego dnia China Internet Finance Association, China Banking Association oraz China Payment and Settlement Association wydały „Ogłoszenie w sprawie zapobiegania ryzyku rozgłosu związanego z handlem wirtualną walutą”;21 maja Komisja Finansowa Rady Państwa zobowiązała się do rozprawienia się z wydobyciem i handlem bitcoinami oraz stanowczym zapobieganiem przenoszeniu indywidualnego ryzyka na sferę społeczną;26 maja Komisja Rozwoju i Reform Mongolii Wewnętrznej wydała osiem środków w celu zdecydowanego rozprawienia się z zachowaniami „wydobycia” wirtualnej waluty w celu uzyskania komentarzy;9 czerwca Departament Przemysłu i Technologii Informacyjnych Prowincji Qinghai zażądał oczyszczenia i sprostowania.Surowo zabrania się inicjowania i zatwierdzania różnych projektów „wydobycia” wirtualnej waluty w różnych regionach oraz całkowitego zamykania wszystkich istniejących projektów „wydobycia” wirtualnej waluty;12 czerwca ludzie z Biura Energetyki Prowincji Yunnan potwierdzili, że zorganizowali różne wydziały energetyki w celu terminowego przeprowadzenia wspólnych inspekcji zgodnie z wymogami zawiadomienia, a także zakończyli sprzątanie i korygowanie zużycia energii Firmy wydobywające bitcoiny pod koniec czerwca tego roku;a następnie Komisja ds. Rozwoju i Reform Prowincji Syczuan i Energii Biuro podjęło dalsze rygorystyczne środki w sprawie działalności wydobywczej i bezpośrednio odcięło zasilanie kopalni.Wraz ze wzmocnieniem Rady Państwa i samorządów jest tylko kwestią czasu, kiedy kopalnie w różnych regionach zostaną całkowicie oczyszczone.Chiński przemysł wydobywczy blockchain zapowiada mroźną zimę.

2. Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone są krajem federalnym i nie ma jednolitej polityki dotyczącej wydobywania bitcoinów.Między państwami istnieje konkurencja.Dlatego zawsze istnieją państwa, które są przyjazne dla kopania kryptowalut, aby stać się popularnymi kandydatami do kopania bitcoinów.Takich jak Teksas, Wyoming na Florydzie.

Teksas jest bogaty w gaz ziemny, a koszty energii elektrycznej są bardzo niskie wśród 50 stanów w Stanach Zjednoczonych.Polityka energetyczna jest bardzo elastyczna.Gubernator Teksasu Greg Abbott powiedział na Twitterze 5 maja: „Teksas staje się Bitcoinową Ziemią Świętą dla górników”. Jednak to, czy Texas Power Grid może sprostać wyzwaniu, jakim jest zapewnienie zasilania bardziej zaszyfrowanym górnikom, jest nadal nieznane. 69% mieszkańców Teksasu doświadczyło przerw w dostawie prądu, a około połowa z nich nie miała wody.Według Buzzfeed, ten incydent mógł spowodować nawet 700 zgonów w stanie.

Już 19 stycznia 2019 r. Wyoming wprowadził ustawę dzielącą zaszyfrowane aktywa na trzy kategorie: cyfrowe aktywa konsumenckie, cyfrowe papiery wartościowe i wirtualne waluty.Każdy z tych trzech rodzajów aktywów jest zdefiniowany jako niematerialna własność osobista.Oznacza to, że stan Wyoming ustanowił prawo uznawania wirtualnej waluty za niematerialny zasób osobisty i umieszczania wirtualnej waluty i prawnego środka płatniczego na tej samej podstawie prawnej.Burmistrz Miami, Francis Suarez, powiedział, że drzwi Miami są otwarte dla chińskich górników i chętnych do dostarczania taniej energii jądrowej w celu wsparcia działalności wydobywczej.

3. Rosja

Rozpoznawalność kryptowaluty w Rosji nie jest wysoka.Ponieważ wcześniej uważał kryptowalutę za nielegalną walutę, stał się jednym z największych rynków z ograniczeniami dla Bitcoina.Jednak branża kopania kryptowalut w tym kraju jest bardzo popularna.

Jednolita struktura przemysłowa, nadwyżka produkcji energii i stali oraz trudności w transformacji technologicznej to dylematy tradycyjnych krajów uprzemysłowionych, takich jak Rosja.Pojawienie się Bitcoina dodało nowej witalności do tego tradycyjnego kraju przemysłowego.Wydobywanie bitcoinów może nie tylko rozwiązać poważną lokalną nadwyżkę energii.Bardziej krytyczną kwestią jest to, że przemysł wydobywczy przyniesie Rosji biliony rubli, co przyniesie zwrot dla ospałej gospodarki krajowej.Klimat Rosji sprzyja również maszynom górniczym.

W przeciwieństwie do ataków innych krajów na przemysł wydobywczy, rosyjski rząd rzucił gałązką oliwną górnikom na całym świecie i zalegalizuje wydobycie kryptowalut w 2020 roku. Jednocześnie wspiera również rachunki za energię elektryczną, sprzęt i otwiera dużo wygody transportu.Oraz park przemysłowy, który zapewnia usługi wsparcia technicznego przez 7×24 godziny do jego użytkowania.Dzięki nadmiarowi energii, obfitej energii wodnej, środowisku o niskiej temperaturze i pełnemu wsparciu polityki, Rosja stopniowo stała się najbardziej przyjazną na świecie mekką wydobycia bitcoinów.

4. Kazachstan

Przemysł wydobywczy w Kazachstanie kwitnie.Kluczowym czynnikiem, który sprawia, że ​​Kazachstan jest bezpiecznym miejscem dla inwestycji górniczych, jest polityka rządu.Kazachstan, jako państwo surowcowe, uważa technologię blockchain za główny kierunek cyfryzacji kraju, a wydobycie szyfrowane za legalną działalność gospodarczą i źródło wzrostu gospodarczego.I aktywnie promować legalizację wydobycia kryptowalut w kraju.

W połowie czerwca 2020 r. przesłuchanie przeprowadzone przez Senat Kazachstanu po raz pierwszy ujawniło plan przyciągnięcia 715 mln USD inwestycji w pole wydobycia kryptowalut.W tym czasie Kazachstan posiadał już 14 kopalń kryptowalut.Obecnie zapotrzebowanie na energię elektryczną Kazachstanu Digital Mining Center sięga 500 MW, a roczny rachunek za energię elektryczną wynosi 57 mld tenge, a wynagrodzenia personelu, budownictwo i zakup sprzętu wynoszą 10-15 mld tenge.W 2020 r. dochody z wymiany walut kazachskich usług wydobywczych wynoszą 70 miliardów tenge, podatek od wartości dodanej wynosi 7,5 miliarda tenge, a podatek dochodowy od osób prawnych 2 miliardy tenge.

1 lipca prezydent Kazachstanu Kassym-Jomart Tokayev podpisał nową ustawę zmieniającą przepisy Republiki Środkowoazjatyckiej o „podatkach i innych zobowiązaniach budżetowych”, która wpłynie na wykorzystanie wydobycia kryptowalut w tej energochłonnej branży.Za energię elektryczną pobierane są dodatkowe opłaty.Podobno ustawa została przegłosowana przez Senat na początku czerwca, a górnicy kryptowalut muszą uiścić dodatkową opłatę w wysokości około 0,0023 USD (równowartość 0,015 RMB) za każdy kilowat zużytej energii elektrycznej.Po uchwaleniu ustawy wejdzie ona w życie 1 stycznia 2022 r.

5.Kanada

Ze względu na przepisy dotyczące klimatu, zasilania i oświetlenia Kanada zawsze była atrakcyjna dla górnictwa.Sprzęt używany przez górników kryptowalut generuje dużo ciepła i musi być chłodzony, aby zapobiec przegrzaniu.Lokalizacja w stosunkowo chłodnym klimacie, takim jak Kanada, może pomóc obniżyć koszty chłodzenia komputerów.Kanadyjskie firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi mogą nie tylko świadczyć usługi wymiany, ale także posiadać i obsługiwać obiekty do wydobywania kryptowalut.Wiele rządów prowincji w Kanadzie rozważa niższe stopy procentowe, aby przyciągnąć górników bitcoinów do osiedlenia się.

Rząd prowincji Labrador rozważa wprowadzenie nowej polityki zachęt energetycznych, aby zaspokoić potencjalne potrzeby usługowe Bitcoina i innych procesorów „centrum danych”.Quebec to jeden z regionów o najniższych cenach energii elektrycznej w Ameryce Północnej.Dla odbiorców przemysłowych cena energii elektrycznej wynosi około 0,05 USD za kilowatogodzinę.Zużycie energii to główny koszt górników kryptowalut i główny powód, dla którego są przyciągani do Kanady.Rząd Quebecu wypróbował nowe zachęty energetyczne, ale ze względu na duże zapotrzebowanie na górników bitcoinów, prowincja odzyskała zachęty do niskich cen energii elektrycznej, mimo że zapotrzebowanie na energię elektryczną wydobywczą nadal rosło.

Treść tego artykułu pochodzi głównie z „Raportu o rozwoju górnictwa Blockchain (2020-2021)”, jeśli chcesz otrzymać raport, możesz pobrać aplikację RHY (pobraną można zignorować), zalogować się do aplikacji, wprowadzić czat blockchain na stronie głównej, specjalista ds. obsługi klienta RHY automatycznie wyśle ​​Ci raport.