Ponieważ wydobyto 90% podaży 21 milionów bitcoinów, ich niedobór staje się coraz bardziej oczywisty

January 21, 2022
najnowsze wiadomości o firmie [#varname#]

Według danych Blockchain.com, obecna całkowita podaż bitcoina w obiegu osiągnęła 18,9 miliona, co stanowi 90% całkowitej podaży 21 milionów bitcoinów.Oznacza to, że do 2140 roku tylko 10% podaży bitcoinów czeka na wykopanie.

Satoshi Nakamoto, wynalazca Bitcoina, odkopał blok genezy Bitcoina w 2009 roku i wygenerował 50 Bitcoinów.Zgodnie z mechanizmem Bitcoina, kolejny blok będzie pojawiał się co 10 minut, a nagrody zostaną zmniejszone o połowę po około 210 000 blokach.

Zgodnie z tym mechanizmem, w ciągu pierwszych czterech lat po narodzinach Bitcoina, nagroda za każdy blok wynosi 50 Bitcoinów;w ciągu drugich czterech lat nagroda za każdy blok wynosi 25 bitcoinów i tak dalej;dopóki Bitcoin nie zostanie wykopany około 2140 roku. Ze względu na specjalny mechanizm zmniejszania o połowę Bitcoina, spowodował on unikalną charakterystykę deflacyjną Bitcoina.

Bitcoin jest zdecentralizowany, co pozwala ludziom na swobodną wymianę wartości bez polegania na pośrednikach.Ponieważ globalna popularność i wykorzystanie sieci Bitcoin stale rośnie, wiele tradycyjnych firm akceptuje obecnie Bitcoin jako metodę płatności. Popyt na Bitcoin stale rośnie, a zatem Bitcoin staje się coraz bardziej rzadki.

Rzecz jest ceniona, jeśli jest rzadka.Wielu traderów, inwestorów instytucjonalnych i firm wydobywczych uświadomiło sobie ogromny potencjał głębokiej wartości Bitcoina.Większość wykopanych bitcoinów nie weszła jeszcze na rynek, ale jest to HODL.Firma Glassnode zajmująca się analizą danych w łańcuchu wydała raport analizujący płynność dostaw bitcoinów.Łącznie 14,5 miliona bitcoinów (stanowiące 78% obiegu bitcoinów) jest w posiadaniu podmiotów niepłynnych.

Dla tych fanów HODL głębsza wartość Bitcoin staje się koniecznością.Masz podobny pomysł?Ale trzeba być pewnym, że ze względu na istnienie fanów HODL, Bitcoin ma dużo miejsca na wartość dodaną i może to być ostatni okres, w którym Bitcoin może być utrzymywany po niższych kosztach.