Moc obliczeniowa Bitcoina wróciła do szczytu, a górnicy potrzebują tańszych zasobów energii

December 14, 2021
najnowsze wiadomości o firmie [#varname#]

Według danych BTC.com szczyt mocy obliczeniowej wynosi ostatnio 183 EH/s i powrócił do szczytu w maju.Ze względu na politykę Chin przeciwko wydobywaniu bitcoinów moc obliczeniowa spadła o 50% po maju tego roku.Obecnie moc obliczeniowa przeniosła się głównie do Stanów Zjednoczonych, amerykańskie zagłębie wydobywcze Foundry ma teraz drugi ogólny poziom mocy wydobywczej, ustępując jedynie zagłębiowi wydobywczemu Ant.

Jednak dla górników szybkie odzyskanie mocy obliczeniowej nie zawsze jest dobre, z powodu gwałtownego odbicia zarobki górników ponownie spadły.Mimo że zysk nadal wygląda dobrze, marża zysku maleje.W przypadku górników, którzy nie dysponują wystarczającymi zasobami, istnieje znaczna presja kosztowa.

Dla długoletnich górników głównymi czynnikami wpływającymi na wydobycie nie jest cena maszyny, ale koszt energii elektrycznej i infrastruktury.Jeśli konkurencja górnicza będzie się zaostrzać, górnicy bez dostępu do przystępnych cenowo zasobów stracą swoją konkurencyjność.Obecnie RHY posiada kopalnie w USA, Kanadzie itp. Jesteśmy w stanie zapewnić niedrogie wsparcie dla górników.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ze względu na coraz silniejszą konkurencję w branży wydobywczej, przestrzeń życiowa małych górników stała się jeszcze mniejsza, choć moc przetwarzania w chmurze nadal się opłaca, to opłacalność jest znacznie mniejsza niż w przypadku dużych górników.Wszyscy górnicy mogą albo mieć własne kopalnie, kontrolować dane produkcyjne, albo uzyskiwać jedynie skromne zyski, dopóki nie zostaną zmuszeni z powodu niskiego zysku.